Ostroest Plamisty informacje, zalecenia
 • Ostropest na raka płuc

  scissors

  Jak donoszą naukowcy z University of Colorado testy na myszach wykazały skuteczność ostropestu plamistego (a dokładniej zawartej w nim sylimaryny) w walce z rakiem płuc.

  Profesor farmaceutyki Rajesh Agarwal z University of Colorado razem ze swoim zespołem odkryli, że sylimaryna może zmniejszyć rozmiar i ilość guzów na płucach poprzez zahamowanie enzymów STAT1 i STAT3 które sprzyjają powstawaniu enzymów iNOS i COX2, a te z kolei sprzyjają rozwojowi nowotworu oszukując organizm, że w tym miejscu doszło do zranienia, aby zostały dostarczone odpowiednie substancje które są z kolei używane przez komórki nowotworowe do rozwoju. Okazało się również, że sylimaryna blokuje migrację już istniejących komórek nowotworowych.

  Odkrycie to jest kolejnym krokiem w kierunku rozumienia procesów zachodzących w komórkach nowotworowych.
  Niestety narazie nie ma informacji czy ostropest wykazuje równie skuteczne działanie na nowotwory płuc u ludzi. Niestety pewnie przyjdzie nam na to długo poczekać, od testów na zwierzętach do testów na ludziach zwykle jest długa droga.

  Dowiedz się więcej o ostropeście plamistym
  Jeżeli już poznałeś wszystkie dobroczynne właściwości ostropestu kliknij tutaj i zamów i skorzystaj z niesamowitej promocji!